Контролер DWC-1000. Налаштування бездротового мостового з’єднання (WDS) на точках під керуванням контролера.

Процедуру налаштування бездротового мостового з’єднання - WDS (Wireless Distribution System) - на точках бездротового доступу під керуванням контролера DWC-1000 розглянемо на прикладі такої мережевої топології:

У цій топології:

·  обидві точки бездротового доступу DWL-6600AP працюють під керуванням контролера DWC-1000;

·  на контролері DWC-1000 створено профіль для роботи з точками DWL-6600AP;

·  точки бездротового доступу DWL-6600AP створюють бездротове мостове з’єднання в радіодіапазоні 5 ГГц;

·  обидві точки доступу DWL-6600AP забезпечують також підключення бездротових клієнтів як в радіодіапазоні 2,4 ГГц, так і в радіодіапазоні 5 ГГц;

·  порт Ethernet «віддаленої» точки бездротового доступу DWL-6600AP можна використати для підключення кабельних клієнтів (приміром, через комутатор).

Спочатку налаштуємо «віддалену» точку бездротового доступу (Satellite AP). Це слід робити в автономному режимі (stand-alone mode). Початкове налаштування найпростіше виконати через консольний порт за допомогою команд командного рядка. Звісно, електроживлення цієї точки бездротового доступу слід заздалегідь увімкнути.

У нашому прикладі ми:

·  задали точці статичну IP-адресу 192.168.10.106/24;

·  задали точці шлюз за замовчанням 192.168.10.10;

·  заборонили отримання точкою IP-адреси від сервера DHCP;

·  зберегли ці налаштування.

Подальше налаштування «віддаленої» точки бездротового доступу (Satellite AP) будемо робити за допомогою її веб-інтерфейсу керування. З’єднаємо порт Ethernet цієї точки доступу патч-кордом з мережевим адаптером комп’ютера, налаштуємо на комп’ютері статичну IP-адресу з мережі 192.168.10.0/24 і в адресному рядку веб-браузера на комп’ютері введемо IP-адресу точки бездротового доступу (192.168.10.106). Має з’явитися сторінка авторизації для доступу до веб-інтерфейсу керування цією точкою доступу.

Вводимо ім’я облікового запису та пароль (за замовчанням – admin/admin), натискаємо кнопку «Logon» і потрапляємо на домашню сторінку («Basic Settings») точки доступу.

На цій сторінці перевіряємо та запам’ятовуємо MAC-адресу точки бездротового доступу (в нашому прикладі - 90:94:e4:88:06:80): вона буде нам потрібна при подальшому налаштуванні.

Далі переходимо на сторінку Manage > Managed Access Point.

На цій сторінці:

·  для WDS Managed Mode вибираємо Satellite AP;

·  для WDS Managed Ethernet Port вибираємо Enabled;

·  у полі WDS Group Password вводимо пароль для групи WDS, приміром pass87654321.

Натискаємо кнопку «Apply» щоб застосувати виконані нами зміни.

Далі переходимо на сторінку Manage > Radio.

На цій сторінці:

·  вибираємо радіодіапазон, в якому точки бездротового доступу створюватимуть бездротове мостове з’єднання (в нашому прикладі вибрано Radio = 1 - діапазон 5 ГГц і додатково задано використання лише стандарту IEEE 802.11n);

·  вибираємо радіоканал, в якому точки бездротового доступу створюватимуть бездротове мостове з’єднання (в нашому прикладі вибрано Channel = 36).

Натискаємо кнопку «Apply» щоб застосувати виконані нами зміни.

Усі потрібні налаштування «віддаленої» точки бездротового доступу (Satellite AP) на цьому завершено і тепер можна вийти з її веб-інтерфейсу керування. Для цього слід натиснути кнопку «Logout» зверху праворуч.

Електроживлення цієї точки доступу вимикати не слід.

Зауважимо, що всі необхідні налаштування іншої («ближньої») точки бездротового доступу (Root AP) виконуються за допомогою контролера DWC-1000; жодних її налаштувань в автономному режимі робити не потрібно.

Отже, заходимо на веб-інтерфейс керування контролером DWC-1000. Для цього в адресному рядку веб-браузера вводимо його IP-адресу (в нашому прикладі - 192.168.10.108) і потрапляємо на сторінку авторизації.

Вводимо ім’я облікового запису та пароль (за замовчанням – admin/admin), натискаємо кнопку «Login» і потрапляємо до меню «Status» контролера DWC-1000.

Далі переходимо на сторінку Status > Access Point Info > APs Summary.

Якщо електроживлення «ближньої» точки бездротового доступу DWL-6600AP було заздалегідь увімкнено й ця точка доступна по мережі та отримала IP-адресу від сервера DHCP в офісній мережі  (в нашому прикладі - 192.168.10.244) , то її MAC-адресу (в нашому прикладі - 90:94:e4:88:04:80) побачимо в переліку точок доступу (List of APs), про які відомо контролеру DWC-1000. Зверніть увагу, що поки що ця точка має статус «No Database Entry».

Позначимо цю точку та натиснемо кнопку «Manage». Відкриється сторінка (Valid Access Point Configuration) налаштування точки бездротового доступу як такої, що має працювати під керуванням контролера DWC-1000.

На цій сторінці:

·  вибираємо AP Mode = Managed;

·  вводимо (опціонально) Location = Root AP;

·  вибираємо для цієї точки такі ж самі параметри бездротового мостового з’єднання, які було вибрано для «віддаленої» точки бездротового доступу (в нашому прикладі вибрано Radio = 1 і Channel = 36);

·  вибираємо для цієї точки профіль, наперед створений на контролері DWC-1000 для роботи з точками DWL-6600AP.

Натискаємо кнопку «Save Settings» щоб застосувати виконані нами зміни.

На інформаційному повідомленні, що з’явиться після цього, натискаємо кнопку «OK».

Тепер знову перейдемо на сторінку Status > Access Point Info > APs Summary.

Через кілька хвилин маємо побачити, що статус «ближньої» точки бездротового доступу (в нашому прикладі з MAC-адресою 90:94:e4:88:04:80) змінився на «Manage». Більше того, за допомогою цієї точки доступу контролер DWC-1000 «вивчив» радіо-оточення. Зокрема, йому стало відомо про «віддалену» точку бездротового доступу (в нашому прикладі з MAC-адресою 90:94:e4:88:06:80), яка поки що має статус «Rogue».

Тепер перейдемо на сторінку Setup > AP Management > Valid Access Points.

Відкриється вікно з переліком точок бездротового доступу, що є «валідними» для контролера DWC-1000 List of Valid APs»).

У переліку «List of Valid APs» бачимо MAC-адресу «ближньої» точки бездротового доступу (в нашому прикладі - 90:94:e4:88:04:80).

Тепер в полі «MAC Address» введемо MAC-адресу «віддаленої» точки бездротового доступу (в нашому прикладі 90:94:e4:88:06:80) і натиснемо кнопку «Add».

Відкриється сторінка (Valid Access Point Configuration) налаштування точки бездротового доступу як такої, що має працювати під керуванням контролера DWC-1000.

На цій сторінці:

·  вибираємо AP Mode = Managed;

·  вводимо (опціонально) Location = Satellite AP;

·  вибираємо для цієї точки вже визначені раніше параметри бездротового мостового з’єднання (в нашому прикладі вибрано Radio = 1 і Channel = 36);

·  вибираємо для цієї точки профіль, наперед створений на контролері DWC-1000 для роботи з точками DWL-6600AP.

Зауважимо, що параметри «Radio» та «Channel» обов’язково мають співпадати для «ближньої» та «віддаленої» точок доступу щоб вони могли встановити між собою  бездротове мостового з’єднання.

Натискаємо кнопку «Save Settings» щоб застосувати виконані нами зміни.

На інформаційному повідомленні, що з’явиться після цього, натискаємо кнопку «OK».

Тепер перейдемо на сторінку Advanced > WDS Configuration > Group Configuration.

Відкриється сторінка «WDS Managed AP Group Configuration».

На цій сторінці задамо бажану нам назву групи WDS (в нашому прикладі Group Name = DWL-6600AP) і натиснемо кнопку «Add».

Відкриється сторінка налаштування групи WDS («WDS Group Configuration»).

Тут в полі WDS Group Password вводимо пароль для групи WDS (нагадаємо, що в нашому прикладі ми цей пароль вже визначили як pass87654321).

Натискаємо кнопку «Save Settings» щоб застосувати виконані нами зміни.

Тепер перейдемо на сторінку Advanced > WDS Configuration > AP Configuration.

Відкриється сторінка «WDS Managed AP Configuration».

На цій сторінці натиснемо кнопку «Add» щоб додати потрібні точки бездротового доступу до щойно створеної групи WDS.

Відкриється сторінка «WDS AP Add Options».

На цій сторінці:

·  у полі «Valid AP MAC Address» з переліку «валідних» MAC-адрес виберемо адресу «ближньої» точки бездротового доступу;

·  у полі «Hardware type string» з переліку апаратних платформ виберемо ту, що відповідає нашим точкам доступу (в цьому прикладі - «DWL-6600AP Dual Radio a/b/g/n»).

Натиснемо кнопку «Save Settings» щоб застосувати виконані нами зміни.

На інформаційному повідомленні, що з’явиться після цього, звернемо увагу на попередження щодо необхідності застосування  кнопки «Push Config» і далі натиснемо кнопку «OK».

На сторінці «WDS Managed AP Configuration» бачимо, що MAC-адресу «ближньої» точки бездротового доступу додано до групи WDS.

На цій сторінці ще раз натиснемо кнопку «Add» щоб додати до групи WDS іншу точку бездротового доступу.

На цій сторінці:

·  у полі «Valid AP MAC Address» з переліку «валідних» MAC-адрес виберемо адресу «віддаленої» точки бездротового доступу;

·  у полі «Hardware type string» з переліку апаратних платформ виберемо ту, що відповідає нашим точкам доступу (в цьому прикладі - «DWL-6600AP Dual Radio a/b/g/n»).

Натиснемо кнопку «Save Settings» щоб застосувати виконані нами зміни.

На інформаційному повідомленні, що з’явиться після цього, звернемо увагу на попередження щодо необхідності застосування  кнопки «Push Config» і далі натиснемо кнопку «OK».

На сторінці «WDS Managed AP Configuration» бачимо, що MAC-адресу «ближньої» точки бездротового доступу також додано до групи WDS.

Тепер перейдемо на Advanced > WDS Configuration > Link Configuration.

Відкриється сторінка «WDS AP Link Configuration».

На цій сторінці натиснемо кнопку «Add» щоб до групи WDS додати інформацію про бездротове мостове з’єднання.

Відкриється сторінка «WDS Link Create».

На цій сторінці задамо інформацію про бездротове мостове з’єднання, що відповідає нашому прикладу:

·  у полі «Source AP MAC Address» введемо MAC-адресу «ближньої» точки бездротового доступу (Root AP) - 90:94:e4:88:04:80;

·  у полі «Destination AP MAC Address» введемо MAC-адресу «віддаленої» точки бездротового доступу (Satellite AP) - 90:94:e4:88:06:80;

·  у полях «Source AP Radio» та «Destination AP Radio» введемо Radio = 1 , що відповідає діапазону 5 ГГц.

Натиснемо кнопку «Save Settings» щоб застосувати виконані нами зміни.

Після цього повернемось на сторінку Advanced > WDS Configuration > Group Configuration.

У переліку «WDS AP Link Configuration Summary» бачимо інформацію про щойно створене нами бездротове мостове з’єднання.

Тепер повернемось на Advanced > WDS Configuration > Group Configuration.

Відкриється сторінка «WDS Managed AP Group Configuration».

На цій сторінці позначимо створену нами групу WDS (в нашому прикладі з назвою Group Name = DWL-6600AP) і натиснемо кнопку «Push Config».

На інформаційному повідомленні, що з’явиться після цього, натискаємо кнопку «OK».

На цьому процедуру налаштування бездротового мостового з’єднання - WDS (Wireless Distribution System) - на точках бездротового доступу під керуванням контролера DWC-1000 у нашому прикладі завершено.

Зауважимо, що сам процес встановлення такого мостового з’єднання між точками бездротового доступу потребує певного часу (до 5-7 хвилин).

Різноманітну інформацію про стан мостового з’єднання можна спостерігати на таких сторінках веб-інтерфейсу керування контролером DWC-1000:

·  Status > WDS Managed APs > WDS Group Status Summary;

·  Status > WDS Managed APs > WDS AP Group Status;

·  Status > WDS Managed APs > WDS Group AP Status Summary;

·  Status > WDS Managed APs > WDS Group Link Status Summary;

·  Status > WDS Managed APs > WDS Group Link Statistics Summary.

Різноманітну інформацію про стан точок бездротового доступу можна спостерігати на таких сторінках веб-інтерфейсу керування контролером DWC-1000:

·  Status > Access Point Info > APs Summary;

·  Status > Access Point Info > Managed AP Status;

·  Status > Access Point Info > Managed AP Status > View AP Details.

Сканування в радіоефірі доступних бездротових мереж показує, що обидві точки доступу DWL-6600AP доступні для підключення бездротових клієнтів як в радіодіапазоні 2,4 ГГц, так і в радіодіапазоні 5 ГГц;

Зауважимо, що:

·  рекомендації, що наведені вище, перевірено на точках бездротового доступу DWL-6600AP під керуванням контролерів DWC-1000;

·  ці ж рекомендації придатні для точок бездротового доступу DWL-6600AP під керуванням комутаторів серії DWS-402x;

·  ці ж рекомендації майже напевно придатні для точок бездротового доступу моделей DWL-8600AP і DWL-3600AP;

·  не гарантується придатність цих рекомендацій для точок бездротового доступу моделі DWL-2600AP;

·  ці рекомендації не придатні для точок бездротового доступу під керуванням комутаторів серії DWS-3160-24.